Kiedy warto zdecydować się na kosmetyki naturalne?

13 marca 2021 Genowefa 0 Comments

Od pewnego momentu mamy mocny boom oraz wprost modę na kosmetyki określane “naturalnymi”, “eko”, “bio”, “organic”. Różni wytwórcy deklarują we własnych składach wykorzystanie ekologicznych elementów. Niestety, mało który klient zasypywany informacjami może bezpośrednio sprawdzić przekazane dane i wykorzystane do produkcji elementy. W dużym skrócie są to kosmetyki produkowane tylko z materiałów dostępnych w naturze i ich wtórnych.

Czym są kosmetyki naturalne?

By kosmetyk kwalifikował się jako naturalny, musi spełniać parę ważnych reguł. Kosmetyki naturalne są wolne od pochodnych ropy naftowej, PEG-ów, parabenów, aluminium oraz silikonów, lub treści sztucznych, jakie mogą mieć drażniące wpływanie na skórę. Również kosmetyki ekologiczne, nie mają chemicznych aromatów, pigmentów i konserwantów. W składzie kosmetyków ekologicznych znajdują się surowce źródła roślinnego, morskiego czy mineralnego, natomiast nieraz również zwierzęcego (mleko, miód, jedwab, lanolina).

Odżywianie oraz nawilżenie skóry

Ilość organicznych elementów, w jakich znajduje się mnóstwo witamin, ekologicznych kwasów tłuszczowych oraz zdrowych olejów powoduje, iż naturalne kosmetyki są dobrym sposobem na polepszenie kondycji skóry oraz utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji poprzez długi okres. Czemu? Gdyż wygładzają, ujędrniają, stymulują, odmładzają, nawilżają oraz wszechstronnie odżywiają skórę, natomiast przy okazji pięknie pachną.

Substancje naturalne są lepiej przyswajane oraz wchłaniane poprzez skórę

To tak samo jak z suplementami diety oraz prawdziwymi witaminami. Witaminy z warzyw wchłaniają się w znaczącym stopniu, tymczasem owe sztuczne w niezwykle niskim. Jest tak dlatego, iż mnóstwo naturalnych treści przypomina w składzie lub budowie bazy będące w naszym systemie. Np. olej jojoba jest bardzo zbliżony do sebum tworzonego poprzez ludzką skórę. Poza

Zalety kosmetyków naturalnych

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż związki chemiczne zamknięte w kosmetykach wchodzą dokładnie w skórę, natomiast nieraz choćby przedostają się do systemu oraz przechowują m.in. w wątrobie, węzłach chłonnych lub nerkach. Świadomy klient zwraca dużą uwagę na to, co daje do własnego ciała nie jedynie wraz z jedzeniem, lecz też przy okazji nakładania kremu na twarz lub podczas smarowania maści w skórę dłoni. Większość środków do pielęgnacji ciała dostępnych w drogeriach lub na półkach sklepów jest co prawda efektywna pod kątem oczyszczania, nawilżania czy odmładzania, ma natomiast często niebezpieczne dla zdrowia, natomiast czasem też dla urody substancje sztuczne.